top of page

"Unfilmed Reality. Mist Maps"

Photography Museum

(Vilnius St. 140, Šiauliai)

 

28 05 2021 - 06 07 2021

„Nefilmuota tikrovė. Miglos žemėlapiai“

Fotografijos muziejus

(Vilniaus g. 140, Šiauliai)

2021 05 28 - 2021 07 06

2021 m. gegužės 28 d., 19 val. Fotografijos muziejuje Šiauliuose (Vilniaus g. 140) atidaryta Andriaus Grigalaičio ir Tomo Andrijausko paroda „Nefilmuota tikrovė. Miglos žemėlapiai“. Paroda surengta bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija ir yra 19-ojo medijų meno festivalio „Enter“ dalis.

Paroda sumanyta kaip dviejų, Šiaulių miesto erdve ir požiūriu į kūrybą susietų, kūrėjų vizualus dialogas Fotografijos muziejaus erdvėje, tarpusavyje derinant chemiją, fiziką ir metafiziką. Sukurti maršrutai klaidinantys ir migloti. Tačiau labai dažnai tai, kas svetima ir baugina, greitai tampa artimiausia aplinka. Autoriai pateiks receptus, kaip nepasiklysti ir prisijaukinti patiriamas jausenas ir vaizduotės keliones.

T. Andrijauskas, būdamas vienas iš videomeno Lietuvoje pradininkų ir eksperimentinio audiovizualinio meno iniciatorių Šiauliuose, buvusiuose šiuolaikinio meno epicentru, sugrįžta į „Enter“ festivalį kaip parodos bendraautoris ir tęsia ieškojimus videoeksperimentuose. Jis parodoje vaizdu siekia perteikti savo vidinės būsenos ir vis greitėjančio gyvenimo tempo sąveikas.

Kartu parodoje įpinamas ir A. Grigalaičio pasakojimas – „Miglų žemėlapiai“. Fotografas, žiūrėdamas į žemėlapį, ieško ne kelio. Priešingai – galimybės pasiklysti. Dairosi vietų, kurios neturi koordinačių, kurios yra tarp ten ir čia. Minimalistinis iš miglų išnyrantis vizualinis maršrutas žada kelionę į unikalią vizualinę patirtį.

Parodos Fotografijos muziejuje veikė 2021 05 28 - 07 06

bottom of page